Šiuolaikinė pamoka: projektas „Kuriame pasaką“

Vasario mėnesį penktos klasės mokiniai lietuvių kalbos pamokose kartu su mokytoja A. Brusokiene skaitė ir analizavo pasakas.

Ne kiekvienam vaikystėje mama ar močiutė jas skaitė, ne kiekvienas pasakas pamėgo skaityti. O juk pasakose daug išminties: tiesos, gėrio kovos su blogiu, tikėjimo stebuklais. Norint, kad pamokose nenusibostų sekti, skaityti ir aptarinėti pasakas, mokiniai nusprendė jas patys kurti ir vaidinti.

Penktokai pasidalijo į tris komandas ir pasirinko lietuvių liaudies pasaką arba patys kūrė. Keletą pamokų mokiniai gamino personažus, dekoracijas, mokėsi vaidmenis, repetavo. Buvo daug ginčų, juoko, o kartais ir pykčio. Projekto pristatymas visus netikėtai nustebino ir nudžiugino. Pristatant pasakas juokėmės iš vilko kartu su trimis paršiukais, bijojome dėl sesės, kuri slėpėsi ąžuolo viršūnėje nuo devyngalvio slibino, pasijutome drąsūs, kai broliai kovėsi su juo ir, žinoma, buvo linksma, nes pasakos baigėsi laimingai.

Taigi, pasakų pasaulis bus visiems pažįstamas, o kai kurie galbūt net pamėgs jas skaityti. Tokiose pamokose ugdomas gebėjimas dirbti grupėje, skatinama lyderystė, atsakingumas, o taip pat mokomasi ir bendradarbiauti.

 

                                                                                Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Aušra Brusokienė

Free Joomla Lightbox Gallery
Copyright 2011. Free joomla templates find the best web hosting service |