Erasmus+
Projektas „Tobulėjantis mokytojas inovatyviai mokyklai“
Gimnazijoje įgyvendinamas Erasmus + programos projektas „Tobulėjantis mokytojas inovatyviai mokyklai“. Vykdant projekto veiklas mokytojos Rasa Burinskienė ir Odeta Žebrauskienė 2021 m. lapkričio 8-16 dienomis kartu su Rumunijos ir Portugalijos pedagogais dalyvavo mokytojų mokymuose Kipre. Portugalijoje veikiančios „Edu2grow“ asociacijos lektorius Ricardo Querido vedė kursus „Susidraugauk su technologijomis“ („Make technology your friend“). Mokymuose buvo pristatytos skaitmeninės naujovės ir įrankiai, kuriuos naudojant galima pamokas padaryti įdomesnes, labiau įtraukiančias, o veiklas pamokose-įvairesnes ir priimtinesnes šiuolaikiniams mokiniams. Mokymų metu didelis dėmesys buvo skiriamas tarpkultūrinėms patirtims, pasidalinimams apie skirtingų šalių mokytojų pasiekimus bei darbo sunkumus. Taip pat buvo suteikta galimybė susipažinti su turtinga Kipro salos istorija ir kultūra bei pasigėrėti gamta.
Projektas „Mokykla kiekvienam“
2022 m. rugpjūčio 21 dieną gimnazijos penkių pedagogių grupė išskrido į Kroatiją pagal Erasmus KA1 projektą, kurio tikslas - kompetencijų tobulinimas ugdant specialiųjų poreikių mokinius. Mokymuose dalyvavo mokytojai net iš 14 šalių (Suomijos, Italijos, Kipro, Portugalijos, Belgijos ir kt.).
ugpjūčio 27d., paskutinė projekto diena. Mokymai buvo produktyvūs. Gerąja patirtimi apie gabių mokinių ugdymą, mokymosi sutrikimus, ugdymo metodus inkliuzyvinėje klasėje, mindfulness'o technikos panaudojimą ugdymo procese dalijomės su Ispanijos, Portugalijos, Rumunijos ir Airijos pedagogais. Mes ne tik mokėmės, bet pažinome ir kroatų kultūrą: išgirdome Splito senojo miesto istoriją, grožėjomės senamiesčio katedra, apsilankėme Trogiro, Šibeniko, Primošteno miesteliuose, Krka nacionaliniame krioklių parke, degustavome kroatiškus patiekalus. Įgytą patirtį, dalelę sūriosios Adrijos jūros ir Splito kaitriosios saulės parvežame į Lietuvą.
Aušra Brusokienė
Projekto Erasmus+ „Mokykla kiekvienam 2023“ dienoraštis
Saulėtą gegužės 14 dieną šešios energingos bei kūrybingos Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijos mokinės ir dvi mokytojos (Asta Čebatorienė ir Odeta Žebrauskienė), kupinos lūkesčių susipažinti su Slovakijos miestelio Stara Liubovnia mokyklos tradicijomis, mokymo metodais, naujovėmis, išvyko autobusu į Slovakiją. Nors naktis autobuse buvo ilga, komanda įveikė 765 kilometrus ir jau šįryt grožėjosi rūke paskendusiais kalnais, Stara Lubovnia miesteliu ir buvo sutiktos svetingų mokyklos mokytojų. Jau pačią pirmą projekto Erasmus+ „Mokykla kiekvienam“ dieną žvalgėmės po erdvią mokyklą, susipažinome su mokymosi aplinkomis, poilsio zonomis. Rytoj mūsų laukia pamokos, tikimės naujų patirčių.
Gegužės 16 d. Ankstyvas rytinis startas. Pamokų pradžia 7.50 val. Su lauktuvėmis buvome šiltai sutiktos tiek gimnazijos mokytojų, tiek mokinių. Pažintys, bičiulystė ir bendras darbas pamokų metu. Smagi, jauki aplinka ir noriai bendraujantys mokiniai paliko itin šiltą įspūdį. Lietaus debesys, užklupę po pamokų, neišgąsdino. Apsiginklavę madingais celofaniniais pončais nuo lietaus drąsiai skrodėme Dunojaus vilnis plaustu, dairėmės į Trijų karūnų, Septynių vienuolių uolas, gėrėjomės gamta ir džiūgavom. Sugrįžome pavargę, bet kupinos įspūdžių. Rytoj vėl kibsime į darbus.
Gegužės 17 d. Darbingas rytas mokykloje neprailgo, o po pamokų leidomės ieškoti nuotykių į požeminį kalnų urvų pasaulį. Ten žavėjomės fantastiškų formų stalaktitais, požeminiais ežerais ir varvekliais. Lietingas oras pakoregavo mūsų aprangą ir vėl mes lyg spalvoti, linksmi vabaliukai išsiruošėm į žygį. Nuotaika puiki, įspūdžių ir emocijų begalė.
Gegužės 18 dieną ir vėl mus lydėjo lietus, bet naujų draugų šiluma kompensavo blogą orą. Po apsilankymo mokykloje, dalyvavome Šv. mišiose kartu su visais gimnazijos mokiniais, o popietę leidome ragaudami šokoladą, čiūras ir kitus skanėstus. Vakarienei buvome pakviesti į projekto „Mokykla kiekvienam“ partnerės Monikos ir Maiklo namus. Tai buvo nuostabus laikas: ne tik bendravome, ragavome šeimininkų pagamintus skanėstus, bet ir gavome gyvenimiškų pamokų. Monika ir Maiklas nuoširdžiu bendravimu užbūrė mus. O rytoj laukia ilgas kelias į namus. Parvyksime pasisėmę patirties, kuria mielai pasidalinsime.
Paskutinė projekto diena - poilsis akims, vargas kojoms Aukštuosiuose Tatruose. Pagaliau dangus pasipuošė saule ir nuo kalnų nuslinko debesys. Štai jie, gražuoliai kalnai, snieguotomis viršūnėmis. Slovakijai sakome: „Iki kito susitikimo!!!“ O dabar - namo!
Projekto Erasmus+ „Mokykla kiekvienam 2023“ pristatymas gimnazijos bendruomenei
2023 m. birželio 2 dieną Erasmus+ projekto „Mokykla kiekvienam“ dalyvės gimnazijos bendruomenei pristatė skaidres apie šio projekto metu įgytas žinias bei patirtį. Merginos papasakojo apie Šv. Nikolajaus gimnazijos mokymosi specifiką bei, kuo ji skiriasi nuo mūsų. Pristatė mokyklos aplinką bei jų pastebėtus teigiamus ir neigiamus aspektus. Projekto dalyvių manymu, savo gimnazijoje galėtume perimti šiuos dalykus: įkurti daugiau poilsio zonų mokiniams, visiems mokiniams įrengti spinteles, rūšiuoti šiukšles. Taip pat būtų smagu, jei mokiniai mokykloje dėvėtų patogią avalynę (pvz. šlepetes), būtų įkurti atskiri kabinetai grupiniam darbui. Merginos pastebėjo ir neigiamų dalykų: netvarkinga aplinka, kurią sukuria neestetiškos dekoracijos, seni bei atgyvenę baldai, mokiniai nedėvi uniformų, prastas maitinimas mokykloje. Projekto dalyvės ne tik susipažino su Šv. Nikolajaus gimnazija, bet ir su nuostabia Slovakijos gamta bei kultūra. Merginos kartu su mokytojomis plaukė plaustu Dunojaus upe ir grožėjosi Trijų karūnų bei Septynių vienuolių uolomis, žavėjosi stalaktitų ir stalagmitų urvais bei požeminiais ežerais, nepaisydamos lietaus išbandė taką virš medžių viršūnių bei apžvalginį bokštą, taip pat ragavo Nestvilio šokoladą bei dalyvavo Šv. Mišiose kartu su mokiniais ir, žinoma, žygiavo Aukštuosiuose Tatruose.