Mes prisimename, kodėl esame laisvi“

Taip jau susiklostė mūsų tautos istorija, kad kiekvienų metų pradžioje mes paminime žiemos šalčiu, netektimi ir siaubu paženklintą, tačiau laisvės spalva pražystančią Sausio 13 – ąją.

 Sausio 13 dieną mūsų gimnazija kaip ir kasmet prisijungė prie  pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Šiemet ši akcija Lietuvoje vyko jau tryliktą kartą. Ja paminėjome prieš dvidešimt devynerius metus pasiektą pilietinę pergalę prieš sovietinį agresorių. Pagerbiant Laisvės gynėjus 8.00 val. gimnazijoje buvo užgesintos šviesos ir visuose languose dešimčiai minučių uždegtos atminimo žvakelės.

Uždegę žvakeles visi susirinko II aukšto fojė prisiminti ir pagerbti tą baisią 1991 sausio naktį prie Vilniaus televizijos bokšto žuvusių 14 jo gynėjų. „Kas mes būtume be Sausio 13-sios? Kas mes būtume be tada neštos vėliavos – geltonos, žalios ir raudono kraujo spalvų? Be šitų iš istorijos glūdumų išnyrančių ir miglotos ateities ūkuose ištirpstančių atsiminimų – kas mes būtume? Ir ar būtume išvis?“, į susirinkusius kreipėsi Kamilė (II g. kl.). „Ar mokame išlaikyti atminimą tų, kurie paaukojo savo gyvybes, kad mes gyventume laisvoj, nepriklausomoj šaly?“, antrino jai Mantvydas (II g. kl.). Renginio vedėjai pakvietė visus pagerbti tylos minute žuvusius laisvės gynėjus. Jiems buvo skirta ir K. Smorygino atliekama daina „Paukščiai“.

 

Free Joomla Lightbox Gallery
Copyright 2011. Free joomla templates find the best web hosting service |