Festivalis „Tau, vaikuti“

Tau, vaikuti, dovanoju

Ir brangiausią žodį:

LIETUVA !

Širdim ir lūpom

Nepaliauk kartoti.

                                 (A.Matutis)

Šiais metais Lietuva švenčia Nepriklausomybės 100 – metį, taip pat šiemet minėjome poeto Anzelmo Matučio 95-osioms gimimo metines, todėl pasitinkant vasarą – birželio 6 dieną mūsų gimnazijoje nuaidėjo festivalis „Tau, vaikuti“.

Festivalio tikslas puoselėti poeto Anzelmo Matučio atminimą, populiarinti jo kūrybą; ugdyti patriotiškumą, pilietiškumą ir pasididžiavimą savo krašto šviesuoliais; skatinti jaunųjų atlikėjų kūrybinę saviraišką, ugdyti muzikinius gebėjimus ir įgūdžius bei muzikinį skonį; skatinti įvairių žanrų, amžiaus grupių solistų bei įvairios sudėties kolektyvų kūrybinį bendradarbiavimą ir tarpusavio bendrystę.

Festivalyje dalyvavo visas būrys mūsų gimnazijos atlikėjų, sulaukėme svečių iš Rygiškių Jono gimnazijos, Želsvos pagrindinės mokyklos, Vilkaviškio rajono Sūdavos pagrindinės mokyklos bei Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijos.

Po šilto ir jautraus koncerto, visi festivalio dalyviai buvo kviečiami apsilankyti mūsų mylimo poeto Anzelmo Matučio tėviškėje netoliese esančiame Zomčinės kaime. Pabiro, pasklido festivalio dalyviai po nuostabią sodybą, klausėsi sodybos šeimininko Algio Lanausko pasakojimų muziejuje ir skulptūrų parke, atliko kūrybines užduotis, ragavo išvakarėse šviežiai sukto medaus su sūriu ir net pašoko keletą tradicinių šokių.

                                                                                                      Muzikos mokytoja metodininkė Rasa Slabodienė

 

Free Joomla Lightbox Gallery
Copyright 2011. Free joomla templates find the best web hosting service |