Finalinis konkurso „Miško draugas“ renginys Vilniuje

Gegužės 25 dieną miško bičiulės Karolina Rutkauskaitė, Eglė Kašiūbaitė, Andželina Šeškutė, mokytoja Ilona Prajarienė lankėsi finaliniame konkurso „Miško draugas“ renginyje, kuris vyko Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre. Šis centras įsikūręs Antakalnyje, viename iš Sapiegų rūmų komplekso pastatų.

Gerokai apgriuvęs pastatas, statytas XIX a. pabaigoje, buvo prikeltas naujam gyvenimui, jame įrengta įdomi ekspozicija.

Įėję pasijutome tarsi gamtos apsuptyje: žolynai, paukščiai, žiogai aplinkui, o užvertus galvą – debesys. Jausmas – lyg būtum pievoje ar miške. Susipažinome su saugomų teritorijų sistema, sukant susiliečiančius krumpliaračius. Sužinojome, kad Lietuvoje yra 5 nacionaliniai, 30 regioninių parkų, 3 valstybiniai gamtiniai ir 2 kultūriniai rezervatai, apie 300 draustinių, daugiau kaip 500 valstybės saugomų gamtos paveldo objektų. Įspūdį paliko laboratorinis stalas – klaustukas, kur įvairios gamtos mįslės bus paaiškintos filmuotais siužetais.

Labiausiai džiaugėmės, kai sužinojome, kad mūsų būrelis „Miškinukas“ pateko tarp aktyviausių miško bičiulių būrelių ir laimėjome 5 vietas į savaitės laiko stovyklą Sirvėtos regioniniame parke.

Šaunu, kad bendradarbiaujame su miškininkais Ramūnu ir Gintautu, todėl į renginį mus nuvežė būrelio globėjas- miškininkas Gintautas Akelaitis.

 

                                                                                                                      Biologijos ir chemijos mokytoja metodininkė Ilona Prajarienė

 

Free Joomla Lightbox Gallery
Copyright 2011. Free joomla templates find the best web hosting service |