Dieninė vasaros stovykla „Drevinukas 2017“

Dieninė vasaros stovykla „Drevinukas 2017“ vyko birželio 5 - 9 dienomis.

Birželio 5 dienos veikla buvo skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai. Vaikai gamino stovyklos emblemas, ant kurių užrašė įvairius šūkius, ir su mokytoja D. Bartninkiene kūrė ketureilius apie Lietuvą. Tada piešė savo kraštą ir surengė parodėlę. Geriausių darbų autoriai buvo apdovanoti padėkos raštais.

Birželio 6 dieną stovyklautojai su mokytojomis  Ilona Prajariene ir Aldona Kavaliauskiene lankėsi A.Matučio tėviškėje, kur dalyvavo užsiėmime „Pažinkime naminius gyvūnus“. Sodybos prižiūrėtojas Algis Lanauskas papasakojo vaikams apie įvairius naminius paukščius. Vaikai žavėjosi povais, perlinėmis vištelėmis, fazanais. Čia jie susipažino su bitininkystės įrankiais, bitininko apranga, kurią galėjo ir patys apsirengti ir iš arčiau pažvelgti į bičių šeimos gyvenimą avilyje. Visiems labai patiko  jodinėti poniu. Vaikai taip pat žiūrėjo filmuką ir sprendė užduotis pratybų sąsiuviniuose.

Birželio 7 dieną vyko užsiėmimai, kuriuose visuomenės sveikatos specialistė Rūta Bacevičienė mokė, kaip elgtis nelaimės atveju ir suteikti pirmąją pagalbą. Visiems labai patiko daryti dirbtinį kvėpavimą ir išorinį širdies masažą manekenui. Vėliau vaikai žaidė kvadratą bei kitus lavinančius žaidimus.

Birželio 8 dieną stovyklautojai vyko į Prienų krašto muziejų. Vaikai dalyvavo  dviejų valandų edukacinėje programoje „Duonos kelias iki stalo“. Vaikams neišdildomą įspūdį paliko muziejaus darbuotojų pasakojimai apie sunkų triūsą senovėje, norint turėti duonos, valstiečių buityje gyvavusias duonos kepimo tradicijas  ir papročius. Mokiniai galėjo patys suformuoti savo duonos kepaliuką ir iškeptą parsivežti namo.

Birželio 9 dieną šokio mokytoja, kolektyvo „Tryptukas“ vadovė  Magdalena Venskūnienė stovyklautojus supažindino su tautinio kostiumo istorija, papasakojo, kuo ypatingi „Tryptuko“ šokėjų kostiumai. Mokiniai galėjo pasimatuoti šokėjų klumpes ir vyžas. Vadovė rodė nuotraukas ir pasakojo, kur teko koncertuoti „Tryptuko“ šokėjams. Po to vaikai mokėsi tautinio šokio elementų. Grįžę į mokyklą ir atlikę dar keletą užduočių, sukūrė bendrą plakatą, kuris primins apie vykusią stovyklą. Aptarus stovyklos veiklą, išsidalinus padėkos raštus ir dovanėles buvo nuleista stovyklos vėliava. Vaikai padainavo pačių sukurtą „Drevinuko dainelę“ ir atsisveikino iki kitų mokslo metų.

 

                                                                                                                            Vyresnioji socialinė pedagogė Oksana Genevičienė

 

Free Joomla Lightbox Gallery
Copyright 2011. Free joomla templates find the best web hosting service |