Išvyka į zoologijos sodą

Jau beveik prieš šimtmetį, kada gamta dar buvo mažai skriaudžiama, garsus rašytojas humanistas Ernestas Setonas tarsi numatė artėjančią ekologinę katastrofą ir sakė

,,... jeigu nebūtų pasaulyje šitų mažulėlių švelnių it šilkas ir minkštų it pūko kamuolėliai zuikučių, greitų briedžiukų, poetiškų elniukų, argi mūsų vaikai ir anūkai, pagaliau ir mes patys rastume grožio šaltinį ir taką į gėrį. Jeigu nečiulbėtų paukščiukas, neplasnotų didelis paukštis iš kur mes mokytumėmės, kaip gyventi žemėje. Saugokime ir globokime visą tai....”.

Vaikai turi išmokti, pažinti, pamilti tai, kas juos supa. Gamtos pažinimo būdų yra daug ir įvairių. Lankymasis zoologijos sode – vienas iš gamtos pažinimo būdų. Gegužės 30 dieną priešmokyklinės grupės vaikučiai vyko į Kalvarijos zoologijos sodą. Vaikai susipažino su įvairiais gyvūnais: elniais, lamomis, danieliais, kupranugariais, liūtais ir kt. Apžiūrėjo retas naminių gyvūnų ir paukščių rūšis, bėgiojo ir žaidė zoologijos sodo žaidimų aikštelėje. Grįždami užsuko į Žuvinto biosferos rezervatą, apžiūrėjo gamtos ekspoziciją, apžvalgos bokšte gėrėjosi ežero panorama, per teleskopą stebėjo paukštelių lizdus, klausėsi nuostabaus paukščių choro.

 

                                                                                                                          Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Zita Janulevičienė

 

 

Free Joomla Lightbox Gallery
Copyright 2011. Free joomla templates find the best web hosting service |