Jaunimo g. 6, Igliauka, LT-69118, Marijampolės sav.(8 343) 24 641

Igliaukos ikimokyklinio ugdymo skyrius

„Pelėdžiukų“ grupė

Sveikatos pamokėlė „Dėkingumo malūnėlis“

Dėkingumas -  kelias į laimę

Balandžio 11 dieną „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai su visuomenės sveikatos specialiste Aurelija diskutavo-kalbėjosi, kodėl yra svarbu dėkoti, aptarė, kad dėkojimas suteikia malonių akimirkų tiek kitiems, tiek pačiam sau. Vaikučiai, išsirinkę po tris dėkingumo malūnėlius, turi pasakyti „ačiū“ (pvz. padėkoti tėvams, globėjams, kitam vaikui, padėkoti sau, saulei, medžiui, paukščiui ...). O atlikę užduotį turi nuspalvinti tos dienos dėkingumo malūnėlį.

Kas yra dėkingumas?

Dėkingumas dažniausiai asocijuojasi su žodžiu „ačiū“ ir santykiu su kitais žmonėmis. Jį išreiškiame daug kartų per dieną, tačiau dažniausiai per daug apie tai nesusimąstome. Dėkojame už dovanas, komplimentus, paslaugas ir kitus gražius mums nutikusius dalykus. Tačiau dėkingumo praktika – tai daugiau nei ištartas „ačiū“. Dėkingumą galime jausti žmonėms, materialiems bei ne materialiems dalykams, gamtos reiškiniams, įvykiams ir panašiai. Dėkingumas padeda jausti ryšį su kitais žmonėmis, gamta, aukštesniąja jėga. Kai sąmoningai praktikuojame dėkingumą, tai sukelia teigiamas emocijas, pilnatvės jausmą, laimę.

Dėkingumo nauda

Mažina nerimo ir depresijos simptomus. Dėkingumo praktikos mažina streso hormono kortizolio kiekį organizme, taip pat sumažina neigiamas emocijas, tokias kaip liūdesys, pavydas, gėda, frustracija ir panašiai.

Didina optimizmą. Optimizmas yra vienas iš svarbiausių rodiklių, parodančių, kaip mums seksis gyvenime. Jis turi daugiau įtakos nei intelekto koeficientas. Optimistams geriau sekasi darbe, santykiuose, jų sveikata geresnė. Kasdienė dėkingumo praktika gali padidinti optimizmą ir atnešti daug teigiamų pokyčių į įvairias gyvenimo sritis.

Stiprina laimės jausmą. Nežinau žmogaus, kuris nenori būti laimingas. Dėkingumas didina laimės jausmą ir padeda į kasdienius dalykus pažvelgti nauju kampu.

Padeda palaikyti gerus santykius. Kai išreiškiame dėkingumą kitiems žmonėms, gerėja tarpusavio santykiai. Kai jaučiamės dėkingi už žmones, kurie yra šalia mūsų, dedame daugiau pastangų, kad išlaikytume puikius tarpusavio santykius.

Stiprina fizinę sveikatą. Kai esame dėkingi už savo kūną, norime juo labiau rūpintis. Dėkingumą praktikuojantys žmonės dažniau reguliariai sportuoja, renkasi sveikatai palankesnį maistą, atsisako blogų įpročių bei dažniau profilaktiškai rūpinasi savo sveikata.

Stiprina imunitetą. Didelis stresas silpnina imuninės sistemos atsaką, tačiau dėkingumas mažina streso hormono kortizolio kiekį. Praktikuodami dėkingumą galime padėti organizmui greičiau įveikti ligas ir negalavimus.

Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aurelija

 Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

 Velykinė šventė

Kovo 27 dieną vyko bendra velykinė „Pelėdžiukų“ ir „Bitučių“ grupių šventė - į svečius Velykinis atvyko Kiškutis su Kiškute. Su jais abiejų grupių vaikučiai šoko, dainavo, darė mankštelę, akvarele spalvino didžiulius kiaušinius, ieškojo paslėptų margučių o po to juos rideno. Atsisveikindami kiškučiai įteikė vaikučiams po velykinę dovanėlę.

 Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijaIgliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija 

„Nepriklausoma, laisva mūsų Lietuva“

Kovo 8 dieną „Pelėdžiukų“ grupės vaikai paminėjo artėjančią Kovo 11- ąją. Kartu su auklėtoja daug kalbėjo ir diskutavo apie Tėvynę - jos praeitį ir dabartį, gamtos grožį. Šventiškai nusiteikę vaikai savo pagarbą ir meilę Lietuvai išreiškė giedodami himną, gamino trispalvę Gedimino pilį.

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijaIgliaukos Anzelmo Matučio gimnazijaIgliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

„Gurgu, gurgu į Kaziuko turgų“

Kovo 4-7dienomis „Pelėdžiukų“ grupėje šurmuliavo Kaziuko mugė, kurios metu vaikučiai džiaugėsi atėjusiu pavasariu, lankstė iš popieriaus pinigines mugei, prekiavo ir pirko mokydamiesi skaičiuoti ir pažinti pinigėlius, iš modelino lipdė riestainius ir vaišinosi Kaziuko mugės vaišėmis.

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

„Mano gimtinė – Lietuva“

Vasario 15 dieną „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai šventė Lietuvos gimtadienį. Vaikai dainavo dainą „Mano Lietuva“, kelios mergaites dainavo Maironio ,,Eina garsas". Pynėme trispalves apyrankes.

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

Užgavėnių šventė „Lūžo ledo tiltai“

Vasario 13 dieną „Pelėdžiukų“ grupėje vyko Užgavėnių šventė „Lūžo ledo tiltai“. Šįkart žiemą vijome kartu su „Bitučių“ grupės vaikučiais, gimnazijos PUG ir pradinių klasių mokinukais ir muzikos mokytoja Rasa Slabodiene. Smagiai šokome, dainavome, vaišinomės blynais ir sudeginome Morę. Dabar lauksime atšilimo ir pavasario.

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija  Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

Sveikatos pamokėlė „Sveikatą įtakojantys veiksniai“

Vaiko sveikatos raida prasideda nuo pat gyvybės užsimezgimo ir tvirtėja per visą ikimokyklinį bei mokyklinį amžių, todėl ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas šio amžiaus tarpsnio vaikams, formuojant jų sveikos gyvensenos įgūdžius bei ugdant atsakomybę už savo ir kitų sveikatos saugojimą.

Vasario 2 dieną „Pelėdžiukų“ grupėje vaikai su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste pokalbio-diskusijos metu aptarė, kas yra sveikata, kokie veiksniai lemia mūsų sveikatą. Prisiminė sveikos gyvensenos pagrindus. Atliko praktines užduotis.

Žmogaus sveikata priklauso nuo daugelio veiksnių. Žmogaus sveikatą lemiantys veiksniai yra šie:

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijaIgliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

Edukacinis filmukas ,,Šiuolaikinių technologijų įtaka vaiko sveikatai”

Sausio 18 dieną „Pelėdžiukų“ grupės vaikams visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aurelija pademonstravo Higienos instituto parengtą edukacinį filmuką „Šiuolaikinių technologijų įtaka vaiko sveikatai“. Pokalbio-diskusijos metu aptarė,  kaip planuoti savo dieną, kad laikas, praleistas prie ekranų, neužsitęstų ir jo liktų fiziškai aktyviai veiklai bei kitiems pomėgiams. Aptarus kompiuterių ir mobiliųjų telefonų įtaką sveikatai, Aurelija pasidalino žiniomis apie galimus pavojus internetinėje erdvėje.

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

„Atmintis gyva, nes liudija“

Sausio 12-tosios rytą „Pelėdžiukų“ grupės languose sužibo atminimo žvakelės – gyvybės, šviesos, atminties ir vienybės simbolis. Su vaikučiais kartu pasiruošėme ir uždegėme  pagerbdami žuvusius už laisvę. Pagerbėme tylos minute, klausėmės dainos „Laisvė“, žiūrėjome ištraukas iš dokumentinio filmo, kas vyko tą dieną. Gaminome gėlytes neužmirštuoles, nes jos yra simbolis, taip parodėme, kad vertiname Laisvės kovotojų auką ir esam dėkingi, jog šiandien galime džiaugtis gyvendami nepriklausomoje Lietuvoje.

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

Projektas „Trys kampai“

Sausio 9 dieną „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai dalyvavo projekte „Trys kampai“: kūrė savitas, originalias trikampio formas.

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija 

Projektas „Pažinkime žiemą per pojūčius“

Sausio 8 dieną „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai dalyvavo projekte „Pažinkime žiemą per pojūčius“. Vaikai dažė sniegą guašu, per langą stebėjo mokytojos eksperimentą su karštu vandeniu, kaip šaltyje vanduo pavirsta į didelį sniego debesį.

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija  Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija  Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

Susitikimas su Kalėdų seneliu

Gruodžio 20 dieną „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai sulaukė Kalėdų senelio su pilnu maišu dovanų. Vaikai jam šoko, dainavo bei deklamavo  daug gražių eilėraštukų.

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijaIgliaukos Anzelmo Matučio gimnazijaIgliaukos Anzelmo Matučio gimnazija 

Sveikatos pamokėlė-praktinis užsiėmimas „Sveika mityba“

Lapkričio 24 dieną „Pelėdžiukų“ grupės vaikams vyko pamokėlė su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste sveikos mitybos tema. Užsiėmimo metu aptarėme, kas yra sveika mityba, įvardinom pagrindinius sveikos mitybos principus.  Pakalbėjome apie maisto produktus, kurių reikėtų valgyti daugiausia, prisiminėme „Maisto pasirinkimo piramidę“. Vaikai savo žinias pasitikrino žaisdami su mitybos kamuoliu, turėjo galimybę išvardinti maisto produktus ir įvardinti, kas yra sveika ir nesveika. Vaikučiai atskirai komandose pristatinėjo pasirinktas daržoves - tai buvo brokolis ir morka, įvardino, kas tai yra, apibūdino išvaizdą, diskutuodami įvardino, kam mūsų organizmui yra naudingi vieni ar kiti maisto produktai.                     

                                                                                               Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aurelija Makackienė            Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija  Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija   Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

Sveikatos valandėlė „Emocijos ir jausmai“

Spalio 26 dieną „Pelėdžiukų“ grupėje visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aurelija vedė sveikatos valandėlę „Emocijos ir jausmai“. Atrodo, emocijos – įgimtas dalykas, jaučiame ir tiek. Gebėjimas jausti, žinoma, yra įgimtas, bet atpažinti, ką jaučiame, išmokstame vaikystėje. Augdamas vaikas sužino, kokie jausmai tam tikroje situacijoje yra tinkami („nieko keista, kad tau taip liūdna, kai mama išeina“), įgunda valdyti savo emocijas („matau, kad labai pyksti, bet muštis nedera“). Emociškai bręsti vaikui padeda aplinkiniai žmonės – tėvai, bendraamžiai, draugai. Emocijos – neatskiriama mūsų vidinio pasaulio dalis, svarbus socialinio gyvenimo reguliatorius. Pagrindiniai šios sveikatos valandėlės uždaviniai buvo; išsiaiškinti kaip vaikas jaučiasi, kaip moka išreikšti vaidydami savo emocijas, pavaizduoti savo emocijas, apibūdinti ir įvardinti pateiktas emocijas.

 „Pelėdžiukų“ grupės vaikai ant iš popieriaus iškirptų veidelių turėjo nupiešti savo veido išraišką, kaip jie šiuo metu jaučiasi, kiekvienas nupiešęs parodė visiems draugams savo emocijas, kurias visi kartu bandėme įvertinti ir apibūdinti. Vaikai ir mokytojos vaidino situacijas, iš kurių atpažino emocijas (linksmas, liūdnas, piktas, išsigandęs).

Teigiamos emocijos, šypsena akyse, džiugus veidas daro mus laimingus, o džiaugsmas ir laimė – būtina sąlyga sveikatai.

                                                                                               Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aurelija Makackienė

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

„Rudens mandala“

Spalio 16 dieną „Pelėdžiukų“ grupės vaikai iš gamtinės medžiagos ir rudens gėrybių darželio kieme kūrė „Rudens mandalą“. Tai respublikinis kūrybinis projektas.

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijaIgliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

Pasaulinė košės diena

Spalio 10 dieną minima Pasaulinė košės diena. Jos tikslas – skatinti vaikų sveikos mitybos įpročius ir akcentuoti pusryčių košės naudą.

Štai kaip „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiai šiemet minėjo šią dieną: rytas prasidėjo nuo nuotaikingos košės, papuoštos vaisiais.

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

Sveikatos valandėlė - praktinis mokymas ,,Švarios rankytės“

Rugsėjo 19 dieną visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aurelija su ,,Pelėdžukų“ grupės vaikučiais aptarė rankų švaros svarbą. Vaikai mokėsi plauti rankytes pagal rankų plovimo schemą, diskutavo apie rankų plovimo svarbą, buvo supažindinti su rankų higienai skirtomis priemonėmis. Stebėjo ,,šviečiančius mikrobus“  ir bandė juos nuplauti nuo savo rankyčių. Pamokėlės metu buvo naudota mokomoji priemonė ,,Mikroorganizmai maišelyje“, kuri leido vaikams suprasti, kaip svarbu tinkamai plauti rankytes, nes kitaip mikrobai pasiliks ant rankyčių. Ši priemonė lavina vaikų higienos įgūdžius – skirta informuoti ir suvokti rankų plovimo svarbą kaip veiksmingą ir paprastą būdą užkirsti kelią plisti užkrečiamosioms ligoms.

Vaikai vieningai nutarė, kad su mikrobais jie nedraugaus ir kad labai svarbu plauti rankytes, kad jos būtų švarios, nes per nešvarias rankytes plinta įvairios ligos, o jie sirgti nenori.

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija  Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

Rekvizitai

Marijampolės savivaldybėMarijampolės sav.
Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

Kodas: 290379840

Kontaktai

Telefonas: (8 343) 24 641

El. paštas: matucio.gimnazija@gmail.com

Adresas

Jaunimo g. 6, Igliauka
LT-69118, Marijampolės sav.

Vieta google žemėlapyje