Jaunimo g. 6, Igliauka, LT-69118, Marijampolės sav.(8 343) 24 641

Igliaukos ikimokyklinio ugdymo skyrius

„Bitučių“ grupė

Sudie, darželi!

Birželio 7 dieną „Bitučių“ grupės vaikučiai išlydėjo savo drauges Sofiją ir Victorią į priešmokyklinę grupę. Skambėjo dainos, eilėraščiai, sveikinimai. Į svečius atvyko pelytė Mikė, kuri linksmino vaikus: su jais žaidė ir šoko. Vaikučiai labai smagiai leido laiką kartu su tėveliais.

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija  Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

Vaikų gynimo diena

Gegužės 17 dieną mažųjų „Bitučių“ grupė  paminėjo Vaikų gynimo dieną. Ugdytiniai linksmai leido laiką: lauke tapė piešinį „Vaikystės spalvos“, šoko, dainavo.

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

Sveikatos valandėlė-praktinis mokymas ,,Švarios rankytės“

Gegužės 16 dieną visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aurelija su ,,Pelėdžiukų“ grupės vaikais aptarė rankų švaros svarbą. Vaikai mokėsi plauti rankytes pagal rankų plovimo schemą, diskutavo apie rankų plovimo svarbą, buvo supažindinti su rankų higienai skirtomis priemonėmis. Stebėjo ,,šviečiančius mikrobus“  ir bandė juos nuplauti nuo savo rankyčių. Pamokėlės metu buvo naudota mokomoji priemonė ,,Mikroorganizmai maišelyje“, kuri leido vaikams suprasti, kaip svarbu tinkamai plauti rankytes, nes kitaip mikrobai pasiliks ant rankyčių. Ši priemonė lavina vaikų higienos įgūdžius – skirta informuoti ir suvokti rankų plovimo svarbą kaip veiksmingą ir paprastą būdą užkirsti kelią plisti užkrečiamosioms ligoms.

Vaikai vieningai nutarė, kad su mikrobais jie nedraugaus ir kad labai svarbu plauti rankytes, kad jos būtų švarios, nes per nešvarias rankytes plinta įvairios ligos, o jie sirgti nenori.

                                                                                                         Parengė  visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aurelija Makackienė

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

 

Praktinis mokymas „Kvėpavimo labirintas“

Kvėpavimas mums reikalingas ne tik tam, kad gyventume, bet ir gali padėti nusiraminti, kai užplūsta stiprūs jausmai. Balandžio 25 d. „Pelėdžiukų“ ir „Bitučių“ grupių vaikučiai su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Aurelija išbandė kvėpavimo labirintą, kurio metu  reikėjo pirštu vesti per labirintą ir kvėpuoti pagal šiuos ženklus:

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aurelija

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija  

Sveikatos pamokėlė „Dėkingumo malūnėlis“

Dėkingumas -  kelias į laimę

Balandžio 11 dieną „Bitučių“ grupės vaikučiai su visuomenės sveikatos specialiste Aurelija diskutavo-kalbėjosi, kodėl yra svarbu dėkoti, aptarė, kad dėkojimas suteikia malonių akimirkų tiek kitiems, tiek pačiam sau. Vaikučiai, išsirinkę po tris dėkingumo malūnėlius, turi pasakyti „ačiū“ (pvz. padėkoti tėvams, globėjams, kitam vaikui, padėkoti sau, saulei, medžiui, paukščiui ...). O atlikę užduotį turi nuspalvinti tos dienos dėkingumo malūnėlį.

Kas yra dėkingumas?

Dėkingumas dažniausiai asocijuojasi su žodžiu „ačiū“ ir santykiu su kitais žmonėmis. Jį išreiškiame daug kartų per dieną, tačiau dažniausiai per daug apie tai nesusimąstome. Dėkojame už dovanas, komplimentus, paslaugas ir kitus gražius mums nutikusius dalykus. Tačiau dėkingumo praktika – tai daugiau nei ištartas „ačiū“. Dėkingumą galime jausti žmonėms, materialiems bei ne materialiems dalykams, gamtos reiškiniams, įvykiams ir panašiai. Dėkingumas padeda jausti ryšį su kitais žmonėmis, gamta, aukštesniąja jėga. Kai sąmoningai praktikuojame dėkingumą, tai sukelia teigiamas emocijas, pilnatvės jausmą, laimę.

Dėkingumo nauda

Mažina nerimo ir depresijos simptomus. Dėkingumo praktikos mažina streso hormono kortizolio kiekį organizme, taip pat sumažina neigiamas emocijas, tokias kaip liūdesys, pavydas, gėda, frustracija ir panašiai.

Didina optimizmą. Optimizmas yra vienas iš svarbiausių rodiklių, parodančių, kaip mums seksis gyvenime. Jis turi daugiau įtakos nei intelekto koeficientas. Optimistams geriau sekasi darbe, santykiuose, jų sveikata geresnė. Kasdienė dėkingumo praktika gali padidinti optimizmą ir atnešti daug teigiamų pokyčių į įvairias gyvenimo sritis.

Stiprina laimės jausmą. Nežinau žmogaus, kuris nenori būti laimingas. Dėkingumas didina laimės jausmą ir padeda į kasdienius dalykus pažvelgti nauju kampu.

Padeda palaikyti gerus santykius. Kai išreiškiame dėkingumą kitiems žmonėms, gerėja tarpusavio santykiai. Kai jaučiamės dėkingi už žmones, kurie yra šalia mūsų, dedame daugiau pastangų, kad išlaikytume puikius tarpusavio santykius.

Stiprina fizinę sveikatą. Kai esame dėkingi už savo kūną, norime juo labiau rūpintis. Dėkingumą praktikuojantys žmonės dažniau reguliariai sportuoja, renkasi sveikatai palankesnį maistą, atsisako blogų įpročių bei dažniau profilaktiškai rūpinasi savo sveikata.

Stiprina imunitetą. Didelis stresas silpnina imuninės sistemos atsaką, tačiau dėkingumas mažina streso hormono kortizolio kiekį. Praktikuodami dėkingumą galime padėti organizmui greičiau įveikti ligas ir negalavimus.

Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aurelija

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

Velykinė šventė

Velykos! Velykos! Pavasario šventė!

Ir bundančioj žemėj taip miela, šviesu.

Žibutės dabina upelio pakrantę.

Žibutės dabina širdis visų.

Kovo 27 dieną „Pelėdžiukai“ ir „Bitutės“ smagiai leido laiką su Velykų zuikiais. Darė zuikių mankštą, margino kiaušinius, rideno ir ieškojo margučių. Džiaugėsi Velykų bobutės dovanėlėmis.

 

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

Kovo 22-oji - Pasaulinė vandens diena

Kovo 21 dieną „Bitučių“ grupėje paminėta Pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas yra skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo svarbą kiekvienam iš mūsų. Vanduo — mūsų gyvybė, mūsų energija, mūsų sveikata! Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aurelija vaikams papasakojo apie vandenį ir jo reikšmę planetai. Vaikai prisiminė, kokią dalį žmogaus organizmo sudaro vanduo, aptarė įspėjamuosius ženklus, kada žmogui trūksta vandens. Atlikdami praktinę užduotį mokinosi, kaip reikia taupyti vandenį.

                                                                                                 Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aurelija Makackienė

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

Pasaulinė Žemės diena

Ar žinai, kas apvali?                   Gal....

Gal žuvelė vandeny?                  Neatspėjote, tikrai,

Gal saulelė danguje?                  nes ji sukas apskritai,

Gal vyšnelė lėkštėje?                  keisdama paros laikus.

Gal bandelė su varške?               Aš - ŽEMELĖ, vadinuos!!!

Kovo 20 d. „Bitutės“ paminėjo pasaulinę Žemės dieną.

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija  Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija 

„Širdelė Lietuvai“

„Bitučių“ grupės ugdytiniai paminėjo vasario 16-ąją. Pagerbdami šią svarbią dieną, vaikučiai padarė širdeles ir pasveikino Lietuvą su gimtadieniu.

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

Šv. Valentino diena

Vasario 14 dieną „Bitučių“ grupėje buvo daug daug meilės.

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijaIgliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

Sveikatos pamokėlė „Sveikatą įtakojantys veiksniai“

Vaiko sveikatos raida prasideda nuo pat gyvybės užsimezgimo ir tvirtėja per visą ikimokyklinį bei mokyklinį amžių, todėl ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas šio amžiaus tarpsnio vaikams, formuojant jų sveikos gyvensenos įgūdžius bei ugdant atsakomybę už savo ir kitų sveikatos saugojimą.

Vasario 2 dieną „Bitučių“ grupėje vaikai su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste pokalbio-diskusijos metu aptarė, kas yra sveikata, kokie veiksniai lemia mūsų sveikatą. Prisiminė sveikos gyvensenos pagrindus. Atliko praktines užduotis.

Žmogaus sveikata priklauso nuo daugelio veiksnių. Žmogaus sveikatą lemiantys veiksniai skiriami šie:

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija 

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

Projektas „Žiemos raštai“

Sausio 12 dieną „Bitučių“ grupės vaikučiai dalyvavo respublikiniame ikimokyklinio ugdymo projekte „Žiemos raštai“.

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

Projektas „Plastilino pasaulyje“

Sausio 9 dieną „Bitučių“ grupės vaikučiai dalyvavo projekte „Plastilino pasaulyje“. Iš plastilino lipdė pasakos ,,Čipolino nuotykiai“ personažus.

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

Žvėrelių namai

„Bitučių“ grupėje pirmosios metų savaitės tema - „Žvėrelių namai“. Vaikučiai kūrė  lapes ir olas joms apgyvendinti. Po intensyvaus darbo vaikų žvėreliai turėjo jaukius namus.

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijaIgliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija 

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

Susitikimas su Kalėdų seneliu

Gruodžio 18 dieną „Bitučių“ grupėje jau suskambo Kalėdų varpeliai. Vaikučiai susitiko su taip lauktu  Kalėdų seneliu.

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

Adventinis rytmetys

Ateina užburiantis ir šviesus Šv. Kalėdų stebuklų metas. Gruodžio 1 dieną vaikučiai pradėjo skaityti advento kalendorių. Uždegėme žvakelę, pasikalbėjome apie gerumą, ramybę, artėjančias šventes. Emilio mamytė Jurgita Guzevičienė pagrojo gitara ir padainavo. Dėkojame Jurgitai už nuostabią muziką. Visi vaikučiai buvo labai sužavėti. Smagaus, šilto ir gražaus visiems švenčių laukimo!

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

Tolerancijos žibintas

„Bitučių“ grupės vaikučiai pasiruošė Tarptautinei tolerancijos dienai. Rudenį mažiau šviesos, šilumos, kurios reikia kiekvienai gyvai būtybei. O šviesa asocijuojasi su gėriu, pozityvumu, tad šių metų simbolis – „Žibintas“, skirtas nešti šviesą, gėrį, toleranciją, pakantumą.

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

Pyragų diena

Lapkričio 6 dieną paminėjome Pyragų dieną. Vaikai vaišinosi tėvelių pagamintais pyragais. Šią dieną ne tik plėtėme žinias apie pyragus ir gardumynus, bet ir linksmai praleidome laiką. 

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

„Geriu arbatą - saugau sveikatą“  

Atvėsus orams, susirgus, visada gelbsti arbata. „Bitučių“ grupėje vyko įdomi savaitė apie „Sveikuolišką arbatėlę“. Vaikučiai sužinojo, kokia arbata gydo nuo kosulio, temperatūros ir t. t., kodėl arbatą reikia saldinti medumi? Ragavom, serviravom, degustavom. Labiausiai patiko mėtų arbatėlė.

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijaIgliaukos Anzelmo Matučio gimnazija  Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

Žaidžiame pasaką

„Bitučių“ grupėje vykdėme ugdomąjį projektą „Aš ir pasaka“. Vaikai vaidino pasaką „Dangus griūna“, iš gamtinių medžiagų kūrė pasaką. Taip ugdoma kalba ir meninis suvokimas, nes tiek kalba, tiek menas labai svarbūs vaikų minčių, jausmų, vaizduotės raiškai.

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

„Bitutės“ sportuoja

„Bitučių“ grupės vaikučiai mėgsta sportuoti lauke ir grupėje.

Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

Sveikatos valandėlė - praktinis mokymas „Švarios rankytės“

Rugsėjo 19 dieną visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aurelija su „Bitučių“ grupės vaikučiais aptarė rankų švaros svarbą. Vaikai mokėsi plauti rankytes pagal rankų plovimo schemą, diskutavo apie rankų plovimo svarbą, buvo supažindinti su rankų higienai skirtomis priemonėmis. Stebėjo ,,šviečiančius mikrobus“  ir bandė juos nuplauti nuo savo rankyčių. Pamokėlės metu buvo naudota mokomoji priemonė ,,Mikroorganizmai maišelyje“, kuri leido vaikams suprasti, kaip svarbu tinkamai plauti rankytes, nes kitaip mikrobai pasiliks ant rankyčių. Ši priemonė lavina vaikų higienos įgūdžius – skirta informuoti ir suvokti rankų plovimo svarbą kaip veiksmingą ir paprastą būdą užkirsti kelią plisti užkrečiamosioms ligoms.

Vaikai vieningai nutarė, kad su mikrobais jie nedraugaus ir kad labai svarbu plauti rankytes, kad jos būtų švarios, nes per nešvarias rankytes plinta įvairios ligos, o jie sirgti nenori.

 Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijaIgliaukos Anzelmo Matučio gimnazija Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

Rekvizitai

Marijampolės savivaldybėMarijampolės sav.
Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazija

Kodas: 290379840

Kontaktai

Telefonas: (8 343) 24 641

El. paštas: matucio.gimnazija@gmail.com

Adresas

Jaunimo g. 6, Igliauka
LT-69118, Marijampolės sav.

Vieta google žemėlapyje